En kake til halloween? Eller bare en skikkelig god høstkake? Prøv Ida Gran-Jansens oppskrift.
Den silkemyke frostingen som brukes både mellom kakebunnene og rundt hele kaken, bidrar til å gjøre denne kaken helt nydelig. Foto: Ida Gran-Jansen
Takket være smeltet sjokolade og masse god kaffe i røren, er sjodoladekakebunnene i Halloweenkake utrolig saftige og fulle av god smak.
Selv om det er kaffe i kaken, passer den også supert for barn. Kaffen vil nemlig ikke kjennes som en intens smak, men en subtil smak som gjør at kaken får mer dybde. Kaffe og sjokolade går dessuten veldig bra sammen, så her det ingenting å utsette på smaken.
Ida Gran-Jansen har brukt kaffen Evergood Dark Roast i kaken. Ettersom kaffen må ha god fylde for at den skal smakes i kaken, passer det perfekt med en mørkbrent kaffe.
En annen ting som gjør denne kaken kjempegod, er den silkemyke kremostglasuren som brukes både mellom kakebunnene og rundt hele kaken. Når man bruker kremost i glasuren, får man en litt syrlig smak, som passer veldig godt sammen med sjokoladekaken. Med kryddermiks bestående av kanel, kardemomme og allehånde i glasuren blir kaken enda deiligere.

Ida Gran-Jansens Halloweenkake er svært fristende! Foto: Ida Gran-Jensen
Oppskriften er lånt fra Ida Gran-Jansen sin blogg.
Gresskarlatten smaker aller best i forbindelse med Halloween!
Kaffe og krydder har blitt kombinert omtrent like lenge som man har drukket kaffe.
Her får du oppskriften på en supersaftig og velsmakende kaffekake.
Har du lyst til å imponere gjestene dine? Da bør du servere denne kaken!